poniedziałek, 29 grudnia 2014

Tag: włosowe pytania i odpowiedzi część 2Włączamy play ;)Jest mi niezmiernie miło z powodu kolejnej nominacji do tego tagu :) mimo, że upłynęło od niej już sporo czasu, chętnie podzielę się z Wami moimi odpowiedziami. Zapraszam serdecznie do lektury.

1. Jaki jest Twój ulubiony produkt kuchenny, który wykorzystujesz na włosy?
Zdecydowanie mleko jest moim faworytem :) Planuję też w najbliższym czasie nałożyć miód zmieszany z olejkiem łopianowym.

2. Ile miesięcznie wydajesz na pielęgnację włosów? 
Nie mogę sztywno określić jakiejś granicy. Ostatnio wydałam coś około 40 zł, ale uzupełniłam ubytki w pielęgnacji i w najbliższym czasie nie kupię już pewnie nic, albo jakieś "duperelki" ;p

3. Jaka jest największa wada i zaleta Twoich włosów?
Największa wada to końcówki. Mimo, że nie są rozdwojone, to jakoś tak dziwnie, nieatrakcyjnie wyglądają, nie wiem jak to dokładnie nazwać. Wyglądają trochę jakby były spuszone. Przypuszczam, że to wina degażowania. Zaletą jest to, że nie muszę zbytnio się napocić, żeby wyglądały dobrze ;)

4. Co myślisz o pojęciu "włosomaniaczka"?
Coż, dosłownie biorąc wyobrażam sobie zaciemnione pomieszczenie, na środku mały stolik i lampka dająca lekką poświatę, a na biurku połączenie laboratorium i kuchni ;p Teoretycznie włosomaniaczka to osoba, która dba o swoje włosy. Internety stworzyły nową definicję wraz ze sztywnymi regułami - długie włosy ( najlepiej do ziemi ), zero silikonów itd itp. inaczej nie jesteś wiarygodna... Ta nazwa już się przyjęła, ale jak inaczej nazwać osobę dbającą o włosy ? Ciężko mi znaleźć jakiś synonim.

5. Jaki jest Twój ulubiony sposób olejowania?
Miks oleju i odżywki/maski

6. Co robisz z włosami na noc?
Aktualnie nic. Na wiązanie są za krótkie, a w upięciu znowu będzie mi nie wygodnie. Masz babo placek :/ Muszę coś wykombinować, bo wierzchnie warstwy włosów nie dorównują już tym pod spodem.

7. Opisz swój najbardziej nieudany włosowy eksperyment!
Olejek rycynowy i to solo. Nie mogłam domyć włosów nawet 3 myciami rypaczem...

8. Jak czeszesz się na co dzień i dlaczego?
Zazwyczaj wiążę włosy grubą gumką, spinam wszystkie w koka małą klamerką, czasem tylko te wokół czoła. Dlaczego ? Wkurzają mnie ;p Muszę jakoś sensownie obciąć grzywkę, bo po prostu nie widać mi twarzy. Codzienne porządki i opieka nad synem byłaby niemożliwa przy rozpuszczonych włosach - wręcz groziłoby to kalectwem ;p

9. Jaki jest Twój ulubiony kanał o włosach na Youtube?
Nie oglądam włosowych filmików, ledwo wystarcza mi czasu na blogi ;p

10. Co w pielęgnacji włosów jest dla Ciebie najtrudniejsze? 
Czekanie na efekty. Jestem strasznie niecierpliwa. Za to, gdy je już zobaczę, moja motywacja rośnie dwukrotnie :D

11. Jaki gadżet/sprzęt do włosów chciałabyś mieć?
Ostatnio marzy mi się Babyliss i-Pro Rotating Brush 800W - AS550E. Włosie dzika, jonizacja i zimny nawiew to zestaw, który skradł moje serce ;)


Pozwolę sobie włączyć do zabawy nową blogerkę. Jest nią Semprebambino z bloga Makijaż od zera. Zapraszam do zamieszczenia odpowiedzi na powyższe pytania na własnym blogu :)

Na koniec dodaję jeszcze jako coś w rodzaju dokumentacji włosowej screen z próbą określenia przez Kascysko mojej porowatości włosów.

6 komentarzy:

 1. "Internety stworzyły nową definicję wraz ze sztywnymi regułami - długie włosy ( najlepiej do ziemi ), zero silikonów itd itp. inaczej nie jesteś wiarygodna... " - to prawda, taki mit. Nie musi tak być.
  Dzięki za odpowiedzi!

  OdpowiedzUsuń
 2. Zaraz się za to zabieram przy okazji nowego posta :d

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też w tej (i nie tylko) kwestii jestem bardzo niecierpliwa i wyczekuje tych nowych cm.. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Aż wstyd się przyznać, że nei pamiętam kiedy ostatni raz olejowałam włosy :(

  OdpowiedzUsuń
 5. Mleka na włosy jeszcze nie używałam, a na włosach naprawdę miałam już wiele "jedzenia". ;]

  OdpowiedzUsuń